Czech English
 

Ruční zařízení na vystřikování vnitřku lahví typ VR

Zařízení je koncipováno jako ruční vystřikovačka lahví sloužící k výplachu nebo sterilizaci vnitřku nových lahví před jejich naplněním kapalinou.

Hlavními částmi zařízení jsou ručně otočný karusel lahví, vystřikovací trysky, rozvod výstřikové vody, nosný rám zařízení a kryt vystřikovací sekce.

Popis funkce zařízení je následující. Po připojení stroje ke zdroji vody a otevření vstupního vodního kohoutu vody obsluha začne ručně vkládat lahve na vystřikovací trysky. Po vložení lahve na trysku obsluha pootočí ručně karuselem. Tímto otáčením karuselu zároveň dochází k otevření ventilku vystřikovací trysky a tlak výplachové vody vypláchne vnitřek lahve. Délku výplachu a počet najednou vyplachovaných lahví lze jednoduše nastavit. V prostoru mezi částí výplachovou a vyjímáním lahví ze zařízení dochází k okapání vody z vnitřku lahví. Okapová a výplachová voda je svedena hadicí mimo vlastní zařízení.

Na přání zákazníka, za příplatek, je možno upravit zařízení tak, aby šlo vyplachovat např. dvěmi různými kapalinami. Za příplatek je možno rovněž zapojit do okruhu čerpadlo a filtraci vody.

Celé zařízení je vyrobeno včetně nosného rámu z nerezavějící oceli. Veškerá použitá těsnění a materiály přicházející do styku s vnitřkem lahví jsou zdravotně nezávadné. Zařízení je zákazníkovi dodáváno s kompletními doklady. Záruční doba je od jednoho do dvou roků, podle okolností.