Czech English
 

Výrobník sycených nápojů MIX

MIX

Výrobník syceného nápoje MIX je určen ke kontinuální výrobě ochuceného a neochuceného syceného a nesyceného nápoje. Vyrobeným nápojem může být jak sodová voda, ochucená upravená voda, minerální voda, ledový čaj nebo i energetický nápoj. Každý stroj je navržen dle potřeb zákazníka na základě jeho požadavků na konečný výrobek.

Výroba ochuceného nápoje probíhá tak, že ve směšovací nádobě se míchá přesně definované a odměřené množství sirupu a vody. Směšovací poměr je možno plynule měnit v základním směšovacím poměru 1 : 5 až 1 : 15. Po konzultaci je možno zvolit i jiný směšovací poměr, který leží mimo hranice základního směšovacího poměru. Stroj nemá dávkovací objemové čerpadlo. Požadovaný směšovací poměr si volí obsluha stroje na ovládacím panelu stroje.

Přesnost směšování nápoje objemově je ±0,5%.

Deareace zpracovávané vody probíhá v odvzdušňovací nádrži vody a to buď přetlakem CO2 nebo ve vákuu.

Úroveň sycení nápoje je možno plynule měnit v rozmezí ( 0 - 8 ) g CO2/l nápoje při teplotě vody do 15o C.

Stroj nepotřebuje žádnou obsluhu v průběhu výroby nápoje, obsluha musí stroj pouze najet při změně sortimentu vyráběných nápojů. S najížděním nového typu výrobku musí obsluha provést buď proplach stroje nebo sanitaci stroje.

Výrobník nápoje má vlastní sanitační systém, který je navržen tak, aby bylo možno zapojit stroj do sanitačního okruhu spolu s plničem. Stroj je samozřejmě možno sanitovat i samostatně. Sanitační režim volí obsluha stroje na ovládacím panelu.

Řídící systém stroje si může zákazník volit z nabídnutého sortimentu. Pokyny k řízení stroje zadává obsluha přes LCD dotykový panel.

Výrobník nápoje má vlastní rám, který umožňuje zákazníkovi dobrou manipulaci se strojem. Všechny komponenty, přicházející do styku s nápojem, jsou vyrobeny z nerezavějící oceli nebo z jiných, zdravotně nezávadných materiálů.

Na stroj je poskytována záruka minimálně 12 měsíců.