Czech English
 

Sanitační stanice CIP Automat

Zařízení je určeno k přípravě sanitačního prostředku v požadovaném množství a kvalitě, který se používá k čištění všech strojů a potrubních systémů, které přicházejí do styku s nápojem.

Sanitační prostředky je třeba ohřívat na teplotu (60 – 85)o C. Automatický sanitační systém je proto možno většinou použít jen tam v provozu, kde je k dispozici parní hospodářství.

Ohřev sanitačního prostředku probíhá v deskovém výměníku a jeho teplota je řídícím systémem udržována na nastavené teplotě a koncentraci. Doba sanitace linky je závislá na nastavené sanitační proceduře a na parametrech sanitačního prostředku, který musí splňovat nastavené limity. Obsluha stroje nemůže ovlivnit kvalitu sanitace linky. Obsluha stroje volí pouze sanitační trasy a sanitační procedury. Sanitační stanice má vlastní sanitační okruh.

Řídící systém stroje si může zákazník volit z nabídnutého sortimentu. Pokyny k řízení stroje zadává obsluha přes LCD dotykový panel. Obsluha může vybírat z několika sanitačních procedur.

Sanitační stanice může mít vlastní rám, který umožňuje zákazníkovi dobrou manipulaci se strojem. Pokud je nutno volit objem úložných nádrží sanitačních roztoku v závislosti na velikosti sanitovaných strojů a potrubních tras tak, že jejich objem je větší než 2 000 l, jsou nádrže umístěny samostatně a propojeny s řídícím centrem. Stejně tak počet sanitačních tras, výtlačných a vratných čerpadel je závislý na velikosti provozu.

Všechny komponenty, přicházející do styku se sanitačním roztokem, jsou vyrobeny z nerezavějící oceli nebo z jiných, zdravotně nezávadných materiálů.

Na stroj je poskytována záruka minimálně 12 měsíců.